Zrównoważona produkcja

Marka  Heykka  wprowadza w życie ideę tworzenia eleganckich produktów z trwałych materiałów. Jakość i solidność wykonania pozwalają wykorzystywać nasze artykuły przez długi czas, bez konieczności kupowania lub wymieniania produktów wielokrotnie.  Tym samym wpisujemy się w ideę kierunku Zero waste, który skupia się na niemarnowaniu i generowaniu jak najmniejszej ilości odpadów. Niebywałą korzyścią z tego faktu jest oczywiście  ochrona naszego środowiska naturalnego, jak i coraz większe oszczędności w portfelu.

Nasze produkty są bezpieczne i zgodne z obowiązującymi normami – mogą być używane przez dzieci powyżej trzeciego roku życia. Są nietoksyczne, tym samym bezpieczne dla dzieci i środowiska. Gumki do zmazywania jakie znajdują się przy ołówkach Stello nie zawierają PCV oraz szkodliwych ftalanów, natomiast nasadka w całości nadaje się do recyklingu.

Dbamy także o to, by opakowania naszych produktów były łatwe do recyklingu, stąd większość z nich jest pakowana w tekturowe pudełka. 

Do produkcji artykułów piśmienniczych nie użyto ani jednego drzewa z lasów deszczowych. Drewno topoli użyte do produkcji kredek i ołówków pochodzi z wyspecjalizowanej plantacji. Niezwykłym atutem topoli jest fakt, że drewno jest bardzo trwałe, lekkie i łatwe w temperowaniu.